23 C
Скопје

ФОТО: Оваа пештера во Кападокија е вистински хит- Еве зошто многумина се подготвени скапо да платат за да престојуваат тука!

Дали станува збор за мир и совршена тишина кои што таа ги нуди или пак само за престиж?

Спијте мирно и скриено како бебе – во вистинска пештера. Хотелот „Коза Кјев“ е еколошки хотел од 10 спални соби во срцето на Кападокија во Турција.

Десетте соби се наместени луксузно, со брачни кревети, туш кабини и сауни кои што нудат вистински одмор од вревата.

Секоја соба има бесплатен интернет, влечки, вода за чај или пак кафе.

Оделни соби имаат и камини, како и приватни тераси.

Туристите од целиот свет едноставно го обожаваат овој хотел, кој е исклучително фотогеничен, сокриен и мирен. Пештера-хотелот нуди се што му е потребно на современиот човек.

Погледнете ги фотографиите…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Остави Коментар