24 C
Скопје

Tag : кападокија

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: Лила Филиповска ужива летајќи со балон во Кападокија

А.М
Популарната македонска водителка Лила Филиповска знае како да ужива. Таа отпатува во Кападокија, Турција каде ужива гледајќи ги неверојатните пејсажи летајќи со балон.   View...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Оваа пештера во Кападокија е вистински хит- Еве зошто многумина се подготвени скапо да платат за да престојуваат тука!

Слободен печат
Дали станува збор за мир и совршена тишина кои што таа ги нуди или пак само за престиж? Спијте мирно и скриено како бебе –...
Магазин Семејство

РЕПОРТАЖА: Кападокија, „земјата на убавите коњи“

Асуде А. Кочан
Античката област Кападокија во централна Турција чии најрани спомени датираат од 6 век п.н.е. во 2019 година забележа рекорден број од 3.834.134 туристи. Оваа бројка...