ФОТО | Нивес Целзиус како сирена на Тајланд: Уживање за сите сетила

Нивес Целзиус/Инстаграм
Нивес Целзиус/Инстаграм

Хрватската пејачка и актерка Нивес Целзиус постојано споделува фотографии од своето секојдневие, од патувања, одмори, дружења со пријатели…

Таа често со своите фотографии знае да ги распамети следбениците, а сега ја разгори нивната имагинација со атрактивни објави. Позната по своите скандалозни и храбри потези, оваа 40 годишна дама изгледа како филмска дива.

Последно сподели фотографии од својот одмор во Пукет, Тајланд и ужива во убавините на местото. На нив Нивес позира како вистинска морска сирена со своите заводливи облини, сликана во хотелскиот базен, но сподели и фотографија од излегувања, каде носи жесток црвен краток фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius)

Пејачката на својот инстаграм профил има преку 430 илјади следбеници кои со задоволство ги коментираат нејзините фотографии, а таа смело на една од нив напиша:

„Зимо, одј*би“

Во секси костим за капење, Нивес навистина нема што да се пожали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius)

Видео на денот