-8 C
Скопје

ФОТО: Никој не може да го победи „дрим-тимот“ на Шекил О`Нил!

Легендарниот Шекил О`Нил, великанот на НБА лигата и светската кошарка, го избра најдобриот тим на сите времиња. Можеби многумина би ги пополниле некои позиции на поинаков начин, нема сомнение дека славниот Шек состави моќна машинерија.

И не само тоа, еден од најдоминантните центри во историјата на кошарката имаше порака и за сите оние кои не веруваат во неговиот избор:

– Не ми е гајле што ќе каже некој од вас. Не постои екипа која би можела да го победи овој тим во серија од седум натпревари! – напиша Шек на неговиот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

I don’t care what none of y’all saying. Ain’t nobody beatin this team in a seven games series

A post shared by DR. SHAQUILLE O’NEAL Ed.D. (@shaq) on

Ни се чини дека тој е во право затоа што е доволно да ги прочитаме тие пет имиња едно покрај друго и можеме да замислиме да замислиме само каква кошарка би се играла.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Николов: Тимскиот дух победи, дишеме како едно семејство, оваа репрезентација уште не го кажала последниот збор

Има ли тим кој може да биде подобар од Алан Ајверсон, Коби Брајант, Мајкл Џордан, Леброн Џејмс и Шекил О’Нил?

Поврзани вести

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат

Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Слободен печат

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

Слободен печат

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат

Остави Коментар