13 C
Скопје

Tag : дрим тим

Кошарка Спорт

Грег Попович на слатки маки, дури 57 кандидати за дрим тимот

Слободен печат
Кошаркарската федерација на САД денеска го објави прелиминарниот список од дури 57 кошаркари за Олимписките игри во Токио кои ќе се одржат ова лето. Селекторот...
Спорт Фудбал

„Марка“ објави дрим-тим кој можеше да го купи Барса за 555 милиони евра!

Слободен печат
Лионел Меси е во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа детали од неговиот договор со Барселона. Шпанскиот „Ел Мундо“ ги објави деталите за договорот...
Кошарка Спорт

ФОТО: Никој не може да го победи „дрим-тимот“ на Шекил О`Нил!

Слободен печат
Легендарниот Шекил О`Нил, великанот на НБА лигата и светската кошарка, го избра најдобриот тим на сите времиња. Можеби многумина би ги пополниле некои позиции на...
Кошарка Спорт

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат
Преку специјално креиран дел ФИБА преку својот веб-сајт им понуди неколку нивоа на гласање, односно за неколку различни позиции во „Тимот на соништата“. А би...
Кошарка Спорт

Антиќ и Мекејлеб во игра за дводеценискиот „дрим-тим“ на ФИБА Евробаскет!

Слободен печат
Како членови на најдобрата петорка на „Остатокот од Европа“, нашите легендарни кошаркари се во конкуренција и за ТОП 5 во периодот 2000-2020 година. По прегледот...
Кошарка Спорт

Антиќ и Мекејлеб дел од дрим тимот на остатоток од Европа

Слободен печат
Двајцата македонски репрезентативци од легендарната генерација која на ЕП во Литванија 2011 година го освои четвртото место се најдоа во најдобрата петорка на европските првенства...
Ракомет Спорт

„Дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година: Борко, Лазаров, Мојсовски..(ФОТО)

Слободен печат
Данскиот ракометар Расмус Бојсен, активен играч на Елверум, го сподели неговиот „дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година. Во изборот земени се во предвид влијанието во...
Ракомет Спорт

Лазаров во дрим тимот на поранешна Југославија на 21. век

Слободен печат
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров се наоѓа меѓу најдобрите ракометари во сите можни избори. Данскиот ракометар Расмус Бојсен во време на пауза од...
Кошарка Спорт

„Марка“ состави дрим тим на кошаркари од Југославија кој може да ги совлада Американците

Слободен печат
Шпанскиот весник се позанимава со креирање на најсилниот тим од просторите на поранешната СФР Југославија кој би можел да го победи и дрим тимот, кошаркарската...
Кошарка Спорт

Конечно се огласи Томас: Доколку поради Џордан не бев во дрим тимот, тогаш…

Слободен печат
Двајцата кошаркари имаа големо ривалство кон крајот на 1980-тите и почетокот на 1990-тите години кога прво Детроит пистонс три години по ред го запираше Чикаго...