Tag : шекил о’нил

Кошарка Спорт

Кога Шекил ќе се појави на школски час (ВИДЕО)

Слободен печат
Школите во САД се затворени поради пандемијата на коронавирусот, а наставата продолжува да се одржува преку видеоконференција. Така една група на првачиња добија вистинско изненадување...
Кошарка Спорт

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат
Поранешната ѕвезда на ЛА Лејкерс со солзи во очите и со бирани зборови зборуваше за кошаркарот со кого освоија три шампионски титули и е еден...
Кошарка Спорт

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат
Поранешниот соиграч на Брајант, Шекил О`Нил е шокиран од смртта на неговиот поранешен соиграч и едвај успеа да најде сила за да искаже сочувство. There’s...
Останатo Спорт

НБА легенда лудува на техно фестивал (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите центри во историјата на НБА лигата, Шекил О’Нил ужива во пензионерските денови. Тој работи како аналитичар за ЕСПН телевизијата, а за време...