7 C
Скопје

Tag : шекил о’нил

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лапсус на Шекил, му се обрати на руски јазик со „Спасиба“ на Јокиќ, центарот има нов прекар

Слободен печат
Денвер нагетс влезе во победнички ритам во НБА лигата и тоиа благодарение на одличниот Никола Јокиќ кој во победата над Голден стејт вориорс оствари уште...
Кошарка Спорт

Шекил О’Нил: Бидете како Гобер кој со 11 поени заработува 200 милиони долари!

Слободен печат
Легендарниот НБА кошаркар Шекил О’Нил го коментираше фактот дека Руди Гобер потпиша договор со Јута вреден нереални 200 милиони долари. „Џезерите“ го шокираа кошаркарскиот свет...
Кошарка Спорт

ФОТО: Никој не може да го победи „дрим-тимот“ на Шекил О`Нил!

Слободен печат
Легендарниот Шекил О`Нил, великанот на НБА лигата и светската кошарка, го избра најдобриот тим на сите времиња. Можеби многумина би ги пополниле некои позиции на...
Кошарка Спорт

Шоу на Марјановиќ и Шекил: Ушите ми се преголеми за слушалки (ВИДЕО)

Слободен печат
Марјановиќ кој е еден од најомилените кошаркари во НБА лигата беше специјален гостин во емисијата и интервјуто со поранешните НБА кошаркари помина одлично. Посебно воодушевен...
Кошарка Спорт

Неверојатно, по 26 години откриено е дека е наместен историскиот НБА натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат
Во сезоната 1993/94 во НБА лигата се водеше една од најнезивесните битки за титулата најдобар стрелец. Младиот центар на Орландо меџик, Шекил О`Нил, водеше во...
Кошарка Спорт

Шекил ми нудеше 10.000 долари за да се степам со Коби

Слободен печат
Поранешниот НБА кошаркар, Ајзеа Рајдер во подкастот „All The Smoke“ раскажа една анегдота која најдобро го отсликува ривалкството кое владееше помеѓу Шеик О’Нил и Коби...
Кошарка Спорт

По Шарапова и Шекил сака да се допишува со своите фанови (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако Марија Шарапова јавно го објави својот телефонски број и побара од фановите да слободно да и се јават или да и напишат порака, сега...
Кошарка Спорт

Кога Шекил ќе се појави на школски час (ВИДЕО)

Слободен печат
Школите во САД се затворени поради пандемијата на коронавирусот, а наставата продолжува да се одржува преку видеоконференција. Така една група на првачиња добија вистинско изненадување...
Кошарка Спорт

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат
Поранешната ѕвезда на ЛА Лејкерс со солзи во очите и со бирани зборови зборуваше за кошаркарот со кого освоија три шампионски титули и е еден...
Кошарка Спорт

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат
Поранешниот соиграч на Брајант, Шекил О`Нил е шокиран од смртта на неговиот поранешен соиграч и едвај успеа да најде сила за да искаже сочувство. There’s...