-8 C
Скопје

ФОТО: Не, ова не е Џенифер од времето на „Пријатели“ – Славната актерка на 51 годинa го покажа своето совршено тело!

Холивудската миленичка стана заштитно лице на еден бренд кој се занимава со продажба на додатоци за исхрана…

Американската актерка Џенифер Анистон (51) ја покажа својата совршена фигура, затегнатото тело и неверојатниот изглед од кој сите останаа подзинати.

Имено, Џенифер се фотографираше за новата кампања на компанијата „Vital Proteins“ во спортски топ и хеланки, а во таа прилика ја покажа својата завидна фигура на која можат да и позавидат и двојно помладите колешки.

Фото: Профимедиа

Иако е во педесеттите години Џенифер изгледа барем 15 години помладо. Таа сега е посветена на промоцијата на здрав живот – тренинзите и здравата исхрана.

Таа неодамна стана заштитно лице на познатиот бренд и покажа неколку јога потези кои секојдневно ги применува со цел да го одржи своето тело во кондиција.

Прочитајте и...  Рецепт за чоколаден пудинг без шеќер и брашно кој ќе ве држи сити до следниот ден

– Толку сум возбудена што конечно објавувам дека им се придружувам на витал протеините како главен креативен директор, започна Анистон во описот на една фотографија.

Фото: Профимедиа

– Пред неколку години започнав да ги користам овие витамини, а сега имам прилика да бидам дел од овој бренд на подобар начин, па токму затоа веднаш ја прифатив понудата, додаде таа.

– Отсекогаш бев заговорник на велнесот и многу сум среќна што можам да споделам со сите колку е важен колагенот. Нашата сила започнува одвнатре, па токму затоа избрав добра исхрана и вистински суплементи за почетокот на својот ден, напиша таа.

Фото: Профимедиа

– Сакам авокадо, кокосово масло, лосос, рибино масло, заклучи Анистон и откри со што се храни секојдневно.

Прочитајте и...  ФОТО+ВИДЕО: Големо откритие во некрополата Сакара во Египет

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на Селена Гомез ќе ве освои од прва: Оваа песна е химна на љубовта!

Слободен печат

Остави Коментар