6 C
Скопје

ФОТО: Мишел Обама има стомачни во шестата деценија: Еве како вежба поранешната прва дама на Америка!

Мишел Обама (56) води здрав начин на живот, а во шестата деценија од нејзиниот живот може да се пофали со убав и фит изглед.

Поранешната прва дама на Америка редовно вежба, а тоа го покажуваат и нејзините фотографии на нејзиниот Инстаграм профил. На една нејзина фотографија може да се види како изгледа една од вежбите од напорниот ден поминат во теретана.

Фото:Инстаграм

Облечена во спортски хеланки и топ додека држи фитнес топката високо со рацете, и прави клекнувања.

„Не се чувствувам секогаш добро во моментите кога вежбам … Но, после тоа, секогаш ми е мило што бев повторно во теретана“, напиша таа во описот на сликата, која им се допадна на скоро два милиони фанови кои ја следат на нејзиниот Инстаграм профил.

Прочитајте и...  д-р Татјана Гуржанова: Дали сме кандидати за инсеминација?

Поврзани вести

Зошто треба да пиете вода пред појадок?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 3 декември: Вашата креативност моментално е на врвот

Слободен печат

Виц на денот: Спор

Слободен печат

ФОТО| Кејт Мос ќе ја краси насловната на јануарскиот „Вог“: Кралицата на стилот никогаш не изгледала подобро!

Слободен печат

Четири хороскопски знаци во кои се кријат вистинските пријатели за цел живот

Слободен печат

ВИДЕО: Спејко сними спот, во главна улога мисицата Анѓела Јакимовска!

Васко Спасовски

Остави Коментар