4 C
Скопје

Tag : фит

Магазин Магазин слајдер Сцена

Годините не и можат ништо: Џенифер Лопез на 51 изгледа совршено во бикини

Слободен печат
Кога станува збор за изгледот и енергијата на Џенифер Лопез, ретко се случува некој да искоментира нешто негативно. 51-годишната пејачка на својот инстаграм – профил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мишел Обама има стомачни во шестата деценија: Еве како вежба поранешната прва дама на Америка!

Слободен Печат
Мишел Обама (56) води здрав начин на живот, а во шестата деценија од нејзиниот живот може да се пофали со убав и фит изглед. Поранешната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел ги остави без здив фановите со нејзиниот неверојатно тесен струк: Пејачката се пошегува на своја сметка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Славната пејачка Адел со месеци привлекуваше внимание со својата трансформација. Фановите со нетрпение го очекуваат секое нејзино ново појавување во јавноста, па самата најава за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата актерка „симна“ 20 килограми: Не го користам зборот диета – воопшто не е охрабрувачки!

Слободен печат
Австралиската актерка Ребел Вилсон ги запрепасти своите обожаватели бидејќи од почетокот на годината ослабе околу 20 килограми, благодарение на 5 значајни промени во нејзиниот живот....
Здравје Магазин Магазин слајдер

За 14 дена ќе имате витки нозе како супермодел: Овој тренинг дава феноменални резултати! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Витките и затегнати нозе се сон на секоја жена, а со овој тренинг е можно да се постигнат одлични резултати. Одлично е што нема да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката Селма Хајек денес полни 54 години: Изгледа подобро од кога било (ФОТО)

Слободен Печат
Селма Хајек наполни 54 години. Актерката годинава реши да го прослави својот роденден во костим за капење и на Инстаграм објави фотографија на која ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џесика Алба има фигура на која многу помлади колешки и завидуваат: Еве ја причината за нејзината посветеност кон вежбањето! (ФОТО)

Слободен Печат
Иако има 39 години и три деца, многумина помлади колешки можат да ѝ завидуваат на витката линија на Џесика Алба. Актерката има витко и затегнато...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајли Сајрус е спремна за летото: Ова е тајната за нејзиното фит тело! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Поради сончевите и топли денови, полека од плакарите се вадат костимите за капење. Многу ѕвезди покажаа дека зимските празници и изолацијата не оставиле трага на...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Љубица Јаневска Ивановска: Секоја жена треба да поседува личен печат, нешто што ќе ја дефинира

Јасмина Кантарџиева Димков
На „женски“ теми си правиме пријатен муабет со познатата убавица од телевизиските екрани – Љубица Јаневска Ивановска презентер – уредник и водител на утринската програма...
Еспресо Шоу биз

Селма Бајрами „настегана“ во латекс, облини на сите страни! (ФОТО)

Слободен Печат
Популарната пејачка Селма Бајрами овој викенд настапи во преполниот клуб во Бугоња, каде со своите хитови донесе неверојатна атмосфера. Тоа што најмногу привлече внимание на...