Tag : вежбање

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Се отвораат теретаните и фитнес центрите, потребно е однапред да си закажете термин за вежбање

Михаило Донев
Теретаните и фитнес клубовите од денеска повторно почнуваат со работа, со тоа што сега се отворени вратите за сите кои сакаат да се рекреираат, но...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Денес е меѓународен ден на јогата!

Слободен Печат
Во светот денес се одбележува Меѓународниот ден на јогата, кој го започнале UN во 2015 година, а оваа година ќе помине во светло на пандемијата...
Кошарка Спорт

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат
Ајеша Кари карантинот во САД го искористи за да стопи повеќе од 10-тина килограми и да го донесе своето тело до перфекција. Ајеша и Стеф...
Спорт

Онлајн вежбање со фитнес инструктори во организација на Град Скопје секој ден во 19 часот

Слободен печат
Фитнес инструкторот и дипломиран професор по физичко образование, Даниел Трбогазов, денеска во Скопски агол зборуваше за онлајн вежбањето во услови кога се затворени фитнес центрите....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Урнебесно видео: Марија Шерифовиќ сакаше да вежба, а тој се обиде да се качи врз неа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите пејачки во регионов, Марија Шерифовиќ објави видео на кое се обидува да вежба, но во тоа ја спречува нејзиниот домашен миленик. На...
Забава Магазин Магазин слајдер

Како вежба Таљат од Џепчиште во каратнин! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Познатиот Талат од Џепчиште, односно популарната македонска серија „Преспав“, прати порака до сите. Тој покажа неколку вежби кои побара да ги практикуваат сите за време...
Жена Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби во домашни услови со Маја Талевска Печников (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Маја Талевска Печников, инструкторка по пилатес, подготви нова серија на вежби за читателите на Слободен печат. Се почнува со триминутно загревање по кое следуваат главните...
Кошарка Спорт

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради пандемијата на коронавирусот, како и националните кошаркарски првенства во Европа. Секој се снаоѓа на свој начин во овие...
Спорт Фудбал

Роналдо слободно може да го смени спортот, повеќе наликува на бодибилдер отколку на фудбалер (ФОТО)

Слободен печат
Кристијано Роналдо заедно со семејството веќе одредено време е во карантин во родната Мадеира, и за тоа време ништо не препушта на случајот. Неговата сестра...
Забава Магазин

Одлично видео со петминутен тренинг што ќе ви замени цел час вежбање во теретана! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вашиот дом може да стане мала приватна теретана со помош на ова видео со кардио вежби за кои не треба да издвоите многу време, а...