4 C
Скопје

ФОТО: Луксузните шноли за коса се најголем тренд – Покрај нив накитот дефинитивно паѓа на второ место!

Многупати косата знаеме да ја фатиме со пластични шноли и штипки, кои ни служат да ја прикриеме несовршеноста или моменталната несреденост, но тоа повеќе не е тренд, па затоа избегнувајте ја таа навика.

Доста распространет тренд денес е тн. „тивок луксуз“ односно префинетите парчиња на шноли за коса кои во целост може да го заменат накитот.

Една гламурозна шнола е доволно впечатлива и моќна да го замени целиот непотребен накит. Таа е совршена за ниското репче или природната текстура на косата, но одлично одговара и на плетенките, пунџите и сл.

Балансот меѓу дотерано и опуштено може да направи да се чувствувате совршено. Ваквите гламурозни шноли може да ги носите и со фармерки и со префинет фустан.

Прочитајте и...  На денешен ден - 7 март

Погледнете го моменталниот извор на најатрактивните модели:

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар