Tag : најголем

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Родени лажговци: Хороскопски знаци со најголем талент за лажење

Слободен печат
Некогаш, лагата е единствениот начин да се избегне расправија, иако помеѓу луѓето и понатаму владее ставот дека подобро е да се каже безусловната вистина. Без...
Вести Економија

Економијата на ЕУ со најголем пад во последните 25 години

Слободен печат
Прелиминарните проценки на Европскиот завод за статистика објавени денеска укажуваат на најголем пад на активностите во Економијата на Европската унија и еврозоната во изминатите 25 години. На...
Вести Свет Слајдер

Свет/Ковид-19: САД со најголем број смртни случаи

Горан Наумовски
Од денеска, САД се држава со најголем број починати лица од коронавирусот – 20.580. Италија сега е на второто место со 19.468, по што следат...
Вести Свет

Русија со најголем дневен пораст на заразени од коронавирус од почетокот на епидемијата

МИА Агенција
Бројот на заразени од коронавирус во Русија надмина 6.000 лица по најголемиот двоен пораст на заразени од почетокот на епидемијата. Оперативниот штаб на руската Влада денеска...
Вести Економија Слајдер

Полета најголем патнички авион со два мотори (ВИДЕО)

Слободен печат
Претставникот нa новата генерација на широкопојасни авиони, „Боинг 777 X“, успешно го заврши својот прв лет. Така, тој донесе неколку добри вести во американската компанија,...
Забава Магазин Технологија

Експлозија на метеор снимена над Сплит (ВИДЕО)

Слободен Печат
Камерите на глобалната метеорска мрежа која се наоѓа на Ѕвезденото село Мосор, во четвртокот вечерта снимиле спектакуларна експлозија на метеори. Како што пренесува Далмација денес...
Еспресо Хороскоп

Кој е најискрениот хороскопски знак кој не може да поднесе лаги и измами?

Слободен печат
Овој хороскопски знак е најголемиот љубител на искреноста. Иако Овните се карактеризираат како егоистични, груби, па дури и агресивни, припадниците на овој хороскопски знак ги...