ФОТО: Лана Дел Реј конечно ни откри кој е нејзиниот вереник

Profimedia
02 FEB 2012 - NEW YORK - USA LANA DEL REY PROMOTES HER FIRST ALBUM AT THE LATE SHOW WITH DAVID LETTERMAN IN MANHATTAN, NYC!,Image: 116367409, License: Rights-managed, Restrictions: PLEASE CREDIT AS PER BYLINE *UK CLIENTS - PLEASE PIXELATE CHILDS FACE BEFORE PUBLICATION* GERMAN CLIENTS PLEASE CALL TO AGREE FEE PRIOR TO PUBLICATION **UK AND USA CLIENTS MUST CALL PRIOR TO TV OR ONLINE USAGE, Model Release: no, Credit line: XPUSNYC / Backgrid UK / Profimedia

Пејачката Лана Дел Реј откако ја раскина врската со полицаецот Шон Ларкин минатата година, очигледно веднаш се фрлила во потрага по нова потенцијална љубов. На крајот на летото, таа се запознала со кантри пејачот Клејтон Џонсон на апликацијата за онлајн состанување, а по тоа страстите меѓу нив се разгореле многу брзо.

На почетокот на нивното запознавање се заследиле и на Инстаграм, а нивните обожаватели веднаш го забележале тоа. Многу брзо, на својот инстаграм – профил Кјелтон објавил фотографија од стапалото на Лана, а фановите веднаш започнаа да коментираа дека знаат чие е затоа што е многу карактеристично.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clayton Johnson (@claywatch)


Конечно и двајцата се охрабрија да ја прогласат врската за официјална, па пејачот објави фотографија на својот инстаграм – профил на која се бакнуваат, а под фотографијата напиша: „Happy birthday to me“. Имено, пејачот наполни 32 години, додека неговата свршеница е три години постара од него.

Дури неколку извори блиски до парот потврдија за списанието „People“ дека Лана и Клејтон се верени, а тоа беше очигледно поради масивниот веренички прстен што го имаше Лана за време на нејзиниот настап во шоуто на Џими Фалон. Покрај тоа, Клејтон неколку пати има јавно оставено флертувачки коментари на профилот на Лана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clayton Johnson (@claywatch)

Инаку, Клејтон е дел од музичкото трио „Џонсонс“ со своите браќа, а во бендот свири гитара. Бендот нема издадено песна од 2017 година, кога и последно го издадоа синглот „Call Whenever“.

Лана досега имала неколку неуспешни врски зад себе, со различни профили на мажи. Покрај тоа што била со полицаец, таа се забавувала и со шкотскиот пејач Бери – Џејмс О Нил и со италијанскиот фотограф Франческо Каросини.|

Видео на денот