ФОТО | Калиопи сподели фотографии на кои ужива во друштво на семејството: Tи благодарам мамо… Те сакам!

Фото: Инстаграм

Пандемијата на коронавирусот целосно го поремети текот на животот, но и на работењето, па така многу естрадни ѕвезди наместо на настапите и творењето, им се посветија на своите членови од семејството.

Една од нив е и нашата пејачка Калиопи Букле која со своите фанови на Инстаграм покажа како и колку ужива во друштво на својата мајка и сестра, нешто за што можеби немаше толку слободно време претходно.

Фото: Инстаграм

Калиопи во последно време е поактивна на социјалните мрежи каде постојано се дружи со своите фанови и љубителите на музиката, но многу ретко споделува приватни фотографии од неа или пак од членовите на нејзиното семејство.

Фото: Инстаграм

Овојпат македонската дива одлучи да сподели фотографии од својата мајка и сестра, а воедно и јавно да и се заблагодари на мајка си.

Трите дами на фотографиите зрачат со позитивна енергија, уживајќи заедно.

„Добра страна на пандемијата – повеќе моменти како овој….Tи благодарам мамо што му пркосиш на времето и го чуваш младиот дух кој го споделуваш со нас“, Те сакаме“, напиша таа покрај споделените фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Видео на денот