1 C
Скопје

ФОТО: Како жива кукла – Ова е официјално најубавото девојче во светот!

Во последните години две девојчиња се прогласуваа за официјално најубави во светот – Французинката Тиен Блонду и Русинката Кристина Пименова. Но, оваа титула веќе извесно време е „во рацете“ на друго синооко девојче.


Пред извесно време оваа титула ја „презема“ Русинката – Анастасиа Књазева (9), која е прогласена за „најубавото девојче на светот“.

Поради своите продорни, големи и сини очи, Анастасиа многу потсетува на порцеланска кукла и веќе неколку години наназад гради успешна кариера како модел.

Таа на Инстаграм има 1,3 милиони следбеници, а досега работела и со многу модни компании за детските брендови.

На фотографиите изгледа преслатко и токму како жива кукла, а оние кои работеле со неа велат дека е многу природна пред камерите и дека позира како возрасна личност.

Профилот на Анастасиа на социјалните мрежи го води нејзината мајка Ана, а малечката убавица веќе ја нарекуваат „чудо од дете“ и и предвидуваат уште поуспешна кариера.

Прочитајте и...  ФОТО | Наоми Кембел со моќна порака од најновата фотосесија: „Мислам дека луѓето сега навистина ќе сфатат дека вистинската убавина е во Африка“

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар