ФОТО | „Гледајќи го овој филм повторно ги засакав Евреите“: Канје Вест се врати на Инстаграм

Канје Вест
Фото: Profimedia

Канје Вест ја објави првата објава на Инстаграм по долга пауза. Американскиот рапер објави постер за филмот „Macho and Nerd“ (2012). Според него, откако го гледал, „повторно ги засакал Евреите“.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Је објави постер за филмот „Macho and Nerd“ (2012). Според него, откако го гледал, „повторно ги засакал Евреите“.

„Гледајчи го Џон Хил во „21 Jump street“ повторно ги засакав Евреите. Никој не треба да го претвори гневот кон еден или двајца луѓе во омраза кон милиони невини луѓе. Ниту еден христијанин не може да се нарече антисемит, имајќи предвид дека Исус е Евреин“, напиша раперот.

Раперот одделно му се заблагодари на главниот актер Џон Хил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ye (@kanyewest)

Во јануари 2023 година, Канје Вест се ожени со својата поранешна вработена Бјанка Ценсори. Девојката која личи на поранешната сопруга на раперот Ким Кардашијан работеше во тимот на брендот „Yeezy“.

Падот на Канје Вест: Од музичка икона, до човек кому светот му го сврте грбот

„Адидас“ не знае што да прави со илјадниците патики со потпис на Канје Вест

Канје Вест скапо го чини „Адидас“, годинава е можна загуба за првпат по три децении

ВИДЕО | Канје Вест под истрага поради наводен напад врз жена која го фотографирала

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот