Падот на Канје Вест: Од музичка икона, до човек кому светот му го сврте грбот

Американскиот рапер Канје Вест е еден од најголемите музички генијалци, барем кога станува збор за хип-хоп музиката. Во последно време, неговото име сѐ почесто се појавува во новинарските написи. За жал, во негативен контекст. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Неодамна, Вест го шокираше светот со своите контроверзни ставови, полни со нетрпеливост спрема еврејскиот … Продолжи со читање Падот на Канје Вест: Од музичка икона, до човек кому светот му го сврте грбот