18.8 C
Скопје

ФОТО: Генијалниот потег на канадската пошта против мрачната реалност во пандемијата

Канадската пошта во обид да се избори против мрачната реалност при епидемијата на коронавирусот, одлучи да внесе малку радост во земјата, така што од сега низ улиците ќе кружат поштенски комбиња со весели бои.

Во 28 градови на Канада 37 шарени возила секојдневно ќе ги пренесуваат писмата, пакетите, со цел барем за момент да се измами насмевка кај граѓаните кои ќе излезат да ја преземат поштата, пренесуваат канадските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lewis (@andrewlewisart)


Секое комбе е украсено со големо сонце и слика на која има претставено комбе во боите на канадската пошта (сина, бела, црвена) кое вози и создава виножито, придружено со натпис со големи букви „Благодарам“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lewis (@andrewlewisart)


Диајнерот Ендру Луис изјави за Франс прес дека размислувал што би било забавно наведувајќи дека луѓето се „тажни, вознемирени и збудалени од изолацијата“ поради пандемијата на коронавирусот, а сака тоа да го промени, барем во само еден миг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lewis (@andrewlewisart)

Луис успеал да ја убеди државната канадска пошта на овој чин, а самите поштари на социјалните мрежи веќе започнаа да поставуваат фотографии од веселите поштенски комбиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Lewis (@andrewlewisart)

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар