15.8 C
Скопје

Tag : поштенски

Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Генијалниот потег на канадската пошта против мрачната реалност во пандемијата

Слободен печат
Канадската пошта во обид да се избори против мрачната реалност при епидемијата на коронавирусот, одлучи да внесе малку радост во земјата, така што од сега...
Вести Ви Препорачуваме Економија

„Халкбанк“ ќе стартува со платниот промет: Од 1 март на 500 поштенски шалтери

Слободен печат
Потврден е 1 март, како рестарт на платниот промет во околу 300 поштенски филијали во земјва. Одтогаш „Халкбанк“ ќе почне да ги користи нивните шалтери...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

И новиот газда кренал раце од руинираното Поштенско

Југослава Дуковска
„Слободен печат“ се обиде да го најде сопственик на објектот на Поштенскиот дом на падините на Водно, крај Скопје, по бурните реакции на репортажата што...
Вести Економија Слајдер

Поштенските пратки од кај нас кон Кина се стопирани, но не и од таму кон Македонија

Слободен печат
Испраќање на поштенски пратки од нашата земја кон примачи на подрачје на Кина, нема да се врши во наредниот период поради привременета забрана за летови...
Вести Економија

ССК: Либерализацијата на услугите потенцијал за развој на поштенската индустрија

Слободен печат
Ефикасни услуги за достава, учество на поголем број компании на слободен пазар за обебзедување подобри и поквалитетни услуги за крајните корисници како и имплементација на...