2 C
Скопје

Tag : пошта

Вести Економија

Макрадули ветува нов начин на функционирање на националната Пошта

Слободен печат
Во 2021 година сакаме да одговориме на предизвиците и барањата на граѓаните преку повеќе дигитални услуги, подобрување на ефикасноста на доставата, зголемување на работното време...
Вести Македонија Слајдер

Предлогот мина на Комисијата за транспорт: На повидок шесто одложување на либерализацијата на поштенскиот пазар

Слободен печат
Предлог законот за изменување на Законот за поштенските услуги, во прво читање, со кој треба да се овозможи одложување на целосната либерализација на пазарот на...
Вести Македонија Слајдер

Промотивни празнични пакети на Пошта: Испрати честитка за 16 денари

Слободен печат
Во рамки на акцијата на А.Д. „Пошта на Северна Македонија”, која има за цел обновување на традицијата на испраќање празнични честитки и подароци низ земјава,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО: Макрадули ќе ја модернизира Пошта за да биде поконкурентна

Управниот одбор на Македонски пошти вчера донесе одлука дека сите пакети од пет килограми ќе можат да се распределуваат во урбаните средини од адреса до...
Вести Македонија

ВИДЕО | Малку ретро – Испратете некому новогодишна честитка

Слободен печат
Националната Пошта  во периодот од 19 месецов до 15 јануари  ќе воведе новогодишен промотивен пакет на услуги за испраќање празнични честитки и подароци насловен „Да...
Вести Економија

Макрадули: Пошта има долг од 10 милиони евра, поголем дел е од минатото

Слободен печат
Генералниот директор на АД Пошта, Јани Макрадули изјави дека Владата и доделила на компанијата финансиски средства од буџетот поради загубите претрпени од пандемијата и стопирање...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ГАЛЕРИЈА: Македонска пошта, некогаш достојна за МоМА, денес на листата на 12 најзагрозени споменици во Европа

Слободен печат
Објектот на Пошта на Северна Република Македонија се најде на листата на 12 најзагрозени споменици во Европа. Зградата на пошта влезе во потесниот круг на...
Вести Економија Слајдер

Владата даде согласност: Халкбанк ќе биде нов партнер на Пошта, одобрени средства од буџетот за исплата на плати на вработените

Слободен печат
Владата на денешната седница донесе Одлука за давање на согласност за прифаќање на конечната понуда на Халкбанк АД Скопје за склучување на Договор за соработка...
Вести Економија Слајдер

Макрадули: Не вработуваме нови поштари, туку им ги продолжуваме договорите

Соња Кириџиевска
Не се отвораат нови работни места, кои би предизвикале дополнителни финансиски трошоци на А.Д. „Пошта на Северна Македонија“, бидејќи во моментов овие позиции ги извршуваат...
Вести Македонија Слајдер

Халк банка АД Скопје ќе го врши платниот промет за граѓаните

Соња Кираџиевска
Управниот одбор на АД „Пошта на Северна Македонија“ на денешната седница ја прифати конечната понуда на Халк банка АД Скопје како најповолна, согласно усвоените критериуми...