Tag : пошта

Вести Економија

Британската пошта најави кратење на високи извршни функции и други неоперативни работни места

Слободен печат
Британската пошта -„Ројал мејл” најави намалување на оперативните трошоци и отпуштања од работа, јави  агенцијата Анадолија. -Ќе спроведеме мерки за намалување на оперативните трошоци што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Влезе во пошта без маска, а потоа ги соблече панталоните и гаќите и ја направи најбизарната работа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во пошта во Киев дошло до мал инцидент кога во неа влегла жена без маска за заштита од коронавирусот, а тоа е спротивно на мерките...
Вести Економија

Националната пошта подготвува нов систем за посебно сметководство и алокација на трошоци

Слободен печат
Стартуваа активностите за одредување соодветен систем за посебно сметководство и алокација на трошоци на национапниот оператор Пошта на РСМ. Оваа активност треба да ја подобри...
Вести Свет Слајдер

Корона-скандал во Австрија: Виена станува жариште на епидемијата, сѐ започнало од поштата

Слободен печат
Австрија сметаше дека го победи коронавирусот, а сега се чини дека опасноста само што почнала. Откако е откриено дека вирусот влегол во центарот за дистрибуција...
Вести Македонија

Алијанса за Албанците ги осудува кривичните дела извршени во поштата во Чаир

Слободен печат
Кривичните пријави од Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи во Скопје, сведочат за институционалната корупција, која за жал не е...
Слајдер Хроника

Кривична пријава против десет вработени во поштата во Чаир за проневера во службата и фалсификување службена исправа

Слободен печат
Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје до ОЈО Скопје ќе поднесе кривична пријава против десет лица, З.Х. (29), Р.И....
Вести Македонија

АД Пошта изразува жалење за ненамерната грешка при објавување на пригодната поштенската марка од серијата „Северна Македонија во ЕУ”

Слободен печат
АД „Пошта на Северна Македонија” – Скопје се извинува за ненамерната грешка и техничките пропусти при објавување на пригодната поштенската марка од серијата „Северна Македонија...
Вести Свет

Полска во недела на претседателските избори ќе гласа преку пошта

Слободен печат
Долниот дом на полскиот Парламент денеска го усвои предлог-законот со кој се дозволжува претседателските избори, што ќе се оддржат во недела, да се одржат преку...
Вести Регион

Вооружени крадци одзеле 230.000 евра од пошта во Грција

Слободен печат
Три маскирани лица, од кои двајца вооружени со ловечки карабини, рано утрово упаднале во филијала на Грчките пошти во селото Мелики во северна Грција и...
Вести Македонија Слајдер

МВР: Измамници праќаат лажна електронска пошта за наводна истрага

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека деновиве до одредени граѓани и правни лица од страна на сторител кој лажно се претставува во име...