ФОТО | Финансиер со билиони и манекенка: Кои се родителите на Никола Пелц, идната снаа на Бекамови?

Никола Пелц, Фото: Инстаграм

Синот на Дејвид Бекам, Бруклин на 9-ти април ќе се ожени со својата вереница Никола Пелц. Свадбата се очекува долго време и се планира со многу ентузијазам од страна на двете семејства. Пред два дена двојката потпиша предбрачен договор. Бекамови ретко кој не ги знае и важат за влијателно семејство, но кое е семејството на Никола?

Нејзиниот татко, Нелсон Пелц е американски финансиер чие богатство, според Форбс, се проценува на 1,7 милијарди долари, што е приближно три пати повеќе од имотот на семејството Бекам.

Во очекување на свадбата на наследникот на Бекамови: Познати деталите од предбрачниот договор

Нелсон постепено ја развивал својата кариера. Најпрво работел како доставувач во семејната компанија за дистрибуција на храна „A. Peltz & Sons“, а потоа самиот основал компанија за замрзната храна. Има инвестирано и во многу други компании.

Тој е исто така основач на „Trian Fund Management“, заедно со Питер Меј и Едвард П. Гарден. Тоа е алтернативен фонд за управување со инвестиции со седиште во Њујорк. Има имот во Палм Бич, Флорида и Њујорк, а оженет е со мајката на Никол, Клаудија. Претходно, Нелсон бил во брак три пати.

Клаудија Пелц е поранешен модел. Никола често на социјалните мрежи објавува фотографии со нејзината мајка, иако Клаудија не е дел од социјалните мрежи и си ја одржува приватноста.

Никола има тројца браќа и една сестра: Бред, Вил, Метју и Британи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bradley G Peltz (@bradleygpeltz)

ФОТО | Бекамови се подготвуваат за свадбата на Бруклин и Никола: Откриени се детали

Видео на денот