20.8 C
Скопје

ФОТО | 7 најдобри фризури за жените во триесеттите: Истакнете го најубавото на вашето лице!

Тренди фризури кои се најголем хит во следната сезона, а одлично им стојат на сите дами во триесеттите години, а може и за тие повозрасните…

Строги правила всушност не постојат и без оглед на годините во кои се наоѓате, имате право да носите фризура каква што сакате. Така е и во триесеттите. Опции има многу, на стиловите им нема крај и постои цела низа на варјации од популарните фризури кои можете да ги испробате.

На вас ви останува само да се охрабрите и да направите промена на себе, а верувајте тоа целосно ќе ве освежи, и физички и психички.

Погледнете ги нашите предлози:

1. Брановиден боб со средна должина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?????? ?????? (@rafaelcabrallopes)


2. Кратка пикси фризура

 

View this post on Instagram

 

A post shared by «Так и ходи» (@takihodi)


3. Долга брановидно оформена фризура

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAINÃ DECANINE (@kainandecanine)


4. Коса до рамена со „завеса“ шишки


5. Брановиден боб


6. Долга коса со класични шишки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joanna Jacaszek (@joanna.jacaszek)


7. Заоблен боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie Bussing (@kyliebussinghair)

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар