ФФМ: Гласајте за најдобрите во македонскиот фудбал!

И оваа година Фудбалската Федерација на Македонија го организира традиционалниот гала настан, најдобрите во македонскиот фудбал за сезона 2018/19.

Со цел да дадете свој придонес во изборот на најдобрите, можете да гласате на анкетата поставена на официјалниот веб сајт на ФФМ. (ЛИНК)

Номинирани за најдобар фудбалер во МФЛ се Владица Брдаровски (Вардар), Висар Муслиу (Шкендија) и Љупчо Дориев (Академија Пандев).

Потоа, номирани за најдобар тренер во МФЛ се Ќатип Османи (Шкендија), Југослав Тренчовски (Академија Пандев) и Александар Васоски (Вардар).

Вашите гласови ќе бидат клучни и во изворот за најдобар фудбалер во женски фудбал, најдобар фудбалер во футсал, најдобар тренер во младински фудбал и најдобар фудбалер во младински фудбал.

Прочитајте и...  ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Прочитај повеќе

Бундеслига: Чурлинов и Штутгарт во првото коло против Фрајбург

Слободен печат

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат