21.8 C
Скопје

Фестивалот „Охрид колинг“ презакажан за следната година

Од „Авалон придукција“ соопштија дека фестивалот „Охрид колинг“, кој требаше да се одржи летово, ќе биде одложен за следната година.

Оттаму велат дека иако Комисијата за заразни болести дозволи да се одржуваат музички настани на отворено и тоа со намален капацитет, земајќи ги предвид масовноста на публиката и концептот на фестивалот, тие одлучиле да го одложат.

Се претпоставува дека Фестивалот ќе ги задржи истите учесници што беа најавени за оваа година.

„Периодов интензивно работевме на тоа истите изведувачи да ги префрлиме за следната година, па така, јубилејното издание на ‘Охрид колинг’ ќе трае три дена и ќе се одржи од 30 јули до 1 август 2021 на истата локација, во касарната во Охрид“, велат организаторите.

Поврзани вести

Филмски грабеж во домот на Северина: Крадците ја врзале куќната помошничка и ѝ одзеле вреден накит на пејачката

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА | БРАВО: Сара Климоска ја доби наградата „Европски актер во подем“

И.Т.

ФОТО | Кристина Арнаудова се прости од нејзината баба: Жената која ме одгледа, ме учеше, жената која зборуваше 7 јазици

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Македонка во „Црната вдовица“: Симона Живковска во оружена пресметка со Скарлет Јохансон

Анита Златкова

Низа настани: Биди подготвена за успех

СП.

ВИДЕО | Ова е дефинитивно нејзина година: Младата Лара Иванова со нов хит – „Осамена“

Слободен печат

Остави Коментар