Фестивалот „Охрид колинг“ презакажан за следната година

Од „Авалон придукција“ соопштија дека фестивалот „Охрид колинг“, кој требаше да се одржи летово, ќе биде одложен за следната година.

Оттаму велат дека иако Комисијата за заразни болести дозволи да се одржуваат музички настани на отворено и тоа со намален капацитет, земајќи ги предвид масовноста на публиката и концептот на фестивалот, тие одлучиле да го одложат.

Се претпоставува дека Фестивалот ќе ги задржи истите учесници што беа најавени за оваа година.

„Периодов интензивно работевме на тоа истите изведувачи да ги префрлиме за следната година, па така, јубилејното издание на ‘Охрид колинг’ ќе трае три дена и ќе се одржи од 30 јули до 1 август 2021 на истата локација, во касарната во Охрид“, велат организаторите.

Прочитајте и...  Се топат во уста: Посни крофни

Прочитај повеќе

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат