Еурофарм Работник го „прегази“ поранешниот европски шампион!

Еурофарм Работник вечерва во салата „Боро Чурлевски“ триумфираше и во вториот натпревар овојпат против поранешниот европски шампион Металопластика со конечен резултат 32:21.

Најрасположен во редовите на домаќините беше Ловро Јотиќ со осум погодоци, три помалку запиша Владислав Остроушко. На спротивната страна за српскиот претставник Дејан Бабиќ имаше шест голови, а четирипати во листата на стрелците се запиша Виктор Матичиќ.

Во првите две кола од Лигата на шампионите битолчани имаа два тесни порази, но барем досега имаат одличен настап во регионалното натпреварување.

Во рамките од „Б“ групата, ракометарите на тренерот Стевче Алушовски со новите три бода после првите две кола се израмни со Веспрем на врвот на табелата.

Наредниот меч Еурофарм ќе го има во ЛШ на 29 септември во Шпанија против составот на Бидасоа Ирун.

Прочитајте и...  Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Прочитај повеќе

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

19 − седумнаесет =

Прочитај повеќе

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат