• сала боро чурлевски

Вардар ја освои Битола: „Црвено-црните“ на пат да ја одбранат титулата

Екипата на Вардар 1961 во дербито на македонската ракометна Суперлига во салата „Боро Чурлевски“ со резултат 23:26 (11:11) го совлада Е. Пелистер. Пред овој меч битолчани беа во „пол-позиција“ за шампионската титула, но играчите на Давид Дејвис се надминаа себеси и сега се на пат да го одбранат тронот. Кај стрелците во победничките редови доминираше …

Вардар ја освои Битола: „Црвено-црните“ на пат да ја одбранат титулата Read More »