Tag : сала боро чурлевски

Ракомет Спорт

Вегар: Немавме среќа, многу ми е жал, најмногу поради битолските навивачи!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер во полната сала „Боро Чурлевски“ во реваншот од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата триумфираше со 24:22 над Нексе. Но, тоа не беше доволно...
Ракомет Спорт

СЕХА: Не успеа Еурофарм Пелистер, Нексе во четвртфинале против Вардар!

Слободен печат
После поразот на првиот натпревар од осминафиналето во Хрватска со резултат 23:20, ракометарите на Еурофарм Пелистер имаа задача да ја анулираат негативата за пласман во...
Ракомет Спорт

ЛШ: Победа на Еурофарм Работник со гол во последната секунда

Слободен печат
Во својот осми натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите, вечерва во салата „Боро Чурлевски“, Еурофарм Работник со 32:31 триумфираше над Савехоф од Шведска....
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник реди порази во СЕХА лигата

Слободен печат
Денеска во својот шести натпревар Еурофарм Работник го претрпе и третиот пораз во низа во регионалното ракометно натпреварување од Мешков Брест со 32:35. Белорускиот состав...
Ракомет Спорт

Ојлески: Како да ни „судено“ вака да завршуваме и разочаруваме!

Слободен печат
Иако пред натпреварот веруваа ракометарите на Еурофарм Работник дека можат да стигнат и до втората победа во Лигата на шампионите, тоа не се случи. Македонскиот...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник со ужасен финиш, Татран ја освои Битола!

Слободен печат
Денеска во рамките од петтото коло во ракометната Лига на шампионите повторно во еден нов крајно драматичен натпревар во салата „Боро Чурлевски“ минимален пораз на...
Ракомет Спорт

Михалка: Го победија Веспрем, нема да ни биде лесно!

Слободен печат
Денеска од 17.00 часот македонскиот ракометен клуб Еурофарм Работник во салата „Боро Чурлевски“ ќе го игра и својот петти натпревар оваа дебитантска сезона во Лигата...
Ракомет Спорт

Прва историска победа за Еурофарм Работник во ЛШ

Слободен печат
Во четвртото коло од групата „Ц“ во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник славеше со резултат 31:30 против Кокс од Финска, иако на паузата...
Ракомет Спорт

Битола живее за нова историска победа во ЛШ

Слободен печат
Денеска од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник ќе го игра четвртиот натпревар од групата „Ц“ во ракометната Лига на шампионите,...
Ракомет Спорт

Алушовски: Не смееме да ги потцениме Финците

Слободен печат
В недела (13 октомври) од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ – Битола, екипата на Еурофарм Работник во рамките од четвртото коло во Лигата на...