18.8 C
Скопје

Tag : металопластика

Ракомет Спорт

Осум ракометари го имаа последниот меч во дресот на Вардар 1961

Слободен печат
Ракометарите на Вардар 1961 го обезбедија пласманот во четвртфиналето на СЕХА лигата, откако попладнево одново ја победија екипата на Металопластика од Србија овој пат со...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Вардар е поблиску до четвртфинална битка со ППД Загреб

Слободен печат
Вардар 1961 уште во првиот натпревар најави дека има поголем квалитет, и тоа го докажа веќе во првите 60 минути за влез во четвртфиналето на...
Ракомет Спорт

Вардар денеска ќе го игра првиот осминафинален меч во СЕХА лигата

Слободен печат
Со почеток од 17.30 часот денеска екипата на Вардар 1961 против Металопластика ќе го игра првиот натпревар од осминафиналето во СЕХА лигата.  Договорено е двата...
Ракомет Спорт

Вардар домаќин на двата осминафинални натпревари во СЕХА лигата

Слободен печат
Ракометарите на Вардар ќе имаат полесен пат кон завршницата во СЕХА Лигата бидејќи осминафиналните натпревари ќе ги играат во Скопје. Вардарци двата натпревари против Металопластика...
Ракомет Спорт

СЕХА: Еурофарм Пелистер по вторпат го урна поранешниот европски шампион!

Слободен печат
Денеска Еурофарм Пелистер во својот четврти натпревар сезонава во СЕХА Газпром лигата на гостински терен ја совлада Металопластика од Србија со резултат 27:34. На тој...
Ракомет Спорт

СЕХА Лига: Е. Пелистер на мегдан со Металопластика

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер денеска (17 ч.) ги продолджуваат настапите во СЕХА Лигата гостувајќи му на поранешниот европски шампион Металопластика. Првата пресметка помеѓу овие две...
Ракомет Спорт

Кукуловски: Е. Пелистер оди на победа на секој натпревар

Слободен печат
Е. Пелистер утре го очекува дуел со Металопластика во СЕГА Лига, а бекот Дејан Кукуловски, вели дека битолчани одат на победа иако немаа премногу време...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Густиот распоред е нов предизвик за нас, мора да направам подобар план и да ги распоредиме силите за следните предизвици

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер ги продолжуваат настапите во СЕХА Лигата, утре и гостуваат на Металопастика. Првата средба меѓу овие две екипи заврши со триумф на...
Ракомет Спорт

Пелистерци со победа ја започнаа сезоната во СЕХА

Слободен печат
Битолчани со победата го оправдаа епитетот на фаворит и за разлика од Лигата на Европа, во регионалното натпреварување славеа уште на првиот домашен натпревар. Ракометарите...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер денеска ја започнува сезоната во СЕХА лигата

Слободен печат
Во салата „Боро Чуревски“ во Битола од 17.45 часот, ракометарите на Е. Пелистер ќе играат против Металопластика. Покрај битолчани и Металопластика, во групата се наоѓаат...