Елтон Џон и поранешната сопруга ги закопаа воените секири

Ниту еден од нив двајца никогаш повеќе во јавноста не смее да зборува за нивнот пропаднат брак…

Сер Елтон Џон (73) договори вонсудска спогодба со поранешната сопруга Ренате Блауел (67), откако таа, на чудење на јавноста која веќе ја заборави, го тужеше за 3 милиони фунти поради тврдењето дека нејзиното портретирање во автобиографијата и филмот на славниот актер ги прекршило условите од нивниот договор за развод од 1988 година.

Портпаролот на рок иконата потврди дека поранешните партнери потпишале договор што значи дека ниту еден од нив никогаш повеќе во јавноста не смее да зборува за нивниот брак, пренесува „The Sun“.

– Странките со радост објавуваат дека го решиле овој случај на начин кој ја уважува потребата на Ренате за приватност, се вели во службената изјава.

Прочитајте и...  ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Поврзани вести

Од корона почина Зоран Росоманов, зетот на Виолета Томовска

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Вргањ со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Слободен Печат

Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика

Слободен Печат

Џенифер Лопез го прослави објавувањето на својата нова песна со виртуелна забава

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian