25.8 C
Скопје

Tag : воените

Вести Свет

Американски генерал Мајли: Кина сериозно и одржливо ги зголемува воените капацитети

Милена Ри
Кина ги зголемува своите воени можности „со многу сериозно и одржливо темпо”, изјави денеска американскиот генерал Марк Мајли пред Сенатот, при што предупреди на зголемена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елтон Џон и поранешната сопруга ги закопаа воените секири

Слободен печат
Ниту еден од нив двајца никогаш повеќе во јавноста не смее да зборува за нивнот пропаднат брак… Сер Елтон Џон (73) договори вонсудска спогодба со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...