Елмас, мајсторе, па ти можеш и во кошаркарските води! (ВИДЕО)

Елиф Елмас летово е најголемата актуелна тема на фудбалскиот пазар, сите чекајќи евентуално да го напушти Фенербахче и се најавува дека ќе се пресели во редовите на Наполи.

Од Италија дури и најавуваа лекарски прегледи на Елмас во Неапол во текот на вчерашниот ден, но изненадувачки се врати во Истанбул.

Уште на аеродромот беше „мета“ на новинарите, снимателите, веднаш запрашан дали наскоро ќе направи трансфер, тој ништо не потврди, само со блага насмевка ги негираше информациите.

И дека чекаме евентуално да се пресели најверојатно на Апенините, во меѓувреме нашиот играч најде време да се занимава и во другите спортови, во овој случај кошарката.

Турција е секако позната и на кошаркарски план, на видео можете да погледнете како реализира кош и тоа од пола терен и го прослави на еден фантастичен начин.

Прочитајте и...  Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Со левата рака, прецизна, нешто во стилот на славните кошаркари Џејмс Харден, Ману Џинобили…

Прочитај повеќе

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат

Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајцата најлоши напаѓачи во Европа играат во ист клуб

Слободен печат

„Лешинарите“ не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Навивачите на Наполи го окупираа хотелот во кој се наоѓа Меси и изненадија со потегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Слободен печат

Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат