Едноставни правила за подобар сексуален живот

Фото: Профимедиа

Неколку едноставни правила кои ќе го подобрат вашиот сексуален живот.

Не глумете оргазам

Голем број жени глумат оргазми, дури 60% имаат признаено дека одглумеле барем еднаш во животот. Ако ова ви стане навика, ќе се соочите со намалување на вашата самодоверба и емотивна оддалеченост од вашиот партнер. Сепак, за вашите лажни оргазми мора да постои причина, па ако не ја кажете вистината, вашиот партнер нема да знае што не е во ред со вашиот однос. За да уживате мора да ја откриете таа друга страна што ви претставува задоволство. Истражувањата имаат покажано дека партнерите кои се отворени и позитивни почесто доживуваат сексуално задоволство.

Бидете јасни, но и гласни

Не се срамете, бидете слободни и изразете го своето задоволство во сексот. Постои директна врска помеѓу секси гласот и добриот секс. Ако вие сте храбри, тогаш и вашиот партнер ќе биде храбар, па на тој начин ќе дознаете што најмногу му се допаѓа.

Почесто имајте секс

Сексуалните вештини можат да се усовршат, а честиот секс е патот до тоа. Со тоа вие ја зголемувате вашата самодоверба и ја зајакнувате блискоста меѓу вас и вашиот партнер.

Потсетувајте го вашиот партнер колку ви е важен

Врските можат лесно да западнат во рутина, а понекогаш несвесно може да го игнорирате партнерот. Потсетете го колку ви значи, тој ќе ви се заблагодари така што повеќе ќе се труди да ве задоволи.

Спалната соба не е единственото место за секс

Сексот не мора да биде планиран, не мора да го имате само во спалната соба. Изненадете го вашиот партнер, а и себе, спонтано и неочекувано. Важно е да ги исполните вашите желби.

Пробајте нови пози

Не се воздржувајте од испробување на нови пози во сексот. Ништо не го освежува сексуалниот живот повеќе од тие значајни промени. Експериментирајте и уживајте.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот