Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Мечката што беше пронајдена вчера во каменоломот во Крешево кај Сараево е во многу лоша состојба и едвај дише.

Стјепан Квешиќ, кој е покрај оваа храбра мајка, за N1 потврди дека едното мече било фатена, нахрането и сместено во кафез, додека по другото се уште се трага.

За потсетување, мечката со две младенчиња е пронајдена вчера во каменолом. Ловците ја нашле во тешка состојба, а младенчињата се исплашиле и избегале..

Доцна попладне, пристигнаа експерти од Ветеринарниот факултет во Сараево, ја успиле мечката за да ја прегледаат и и дале инфузија и лекови.

Прочитајте и...  ФДА: Сè почести се случаите на труење со антисептици кои содржат етил алкохол

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат