13 C
Скопје

Tag : мечка

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Мечка на пат во Бањалука ги шокира граѓаните

Слободен печат
Шокантна сцена е снимена во близина на Бања Лука, што предизвика лавина реакции од корисниците на социјалните мрежи. Имено, среде ноќ, мечка како трча по...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Споделени видеа и фотографии од Струшко и од Скопско: Чуваат дива мечка како домашно милениче?!

Мирослава Бурнс
Десетици фотографии од мало мече кое со текот на месеците пораснало, се чува на синџир и се шета како да е куче, се споделени на...
Вести Македонија Слајдер

Фотографирана мечка во тетовско

Слободен Печат
Жителите на Тетово успеале да фотографираат мечка во планинскиот предел во правец кон месноста Бањиче и долж патот Бродец – Шипковица. Фотографиите се споделуваат на...
Вести Регион Слајдер

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат
Мечката што беше пронајдена вчера во каменоломот во Крешево кај Сараево е во многу лоша состојба и едвај дише. Стјепан Квешиќ, кој е покрај оваа...
Еспресо Магазин

„Златна мечка“ за Хелен Мирен за животно дело на Берлиенале 2020

Слободен печат
На филмскиот фестивал во Берлин, Берлиенале 2020, британската актерка Хелен Мирен ќе биде наградена со „Златна мечка“ за животно дело. Мирен за прв пат играла...
Забава Магазин

Мечка спаси младенче од давење и покажа дека мајчинската љубов е најсилна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден човек случајно успеал да сними неверојатна глетка на едно езеро. Мајка мечка и две мали мечиња се обидувале да го препливаат езерото. Тој нагласил...
Вести Регион

Бугарија: Голема мечка влегла во хотел и пливала во базенот (ВИДЕО)

Слободен печат
Несекојдневен настан се случил во базен од хотел во соседна Бугарија, кога голема кафеана мечка влегла да се избања. Камерите од хотелскиот комплекс објавија видео...
Магазин

Вера се фалела дека бакнала мечка, а сега поради една од мечките останала без нога (ВИДЕО)

Слободен печат
Работничка во Зоолошка градина во Русија позната по тоа што бакнала мечка, останала без нога откако ја нападнала една од мечките, пренесува Дејли мејл. По...
Забава Магазин

ЗАСТАНУВА ЗДИВОТ! Во прегратка на ѕверот! Или на пријателот? (ФОТО)

Слободен печат
Деновиве на Инстаграм се појави интересна фотографија, од која застанува здивот. Светлана од Русија на својот профил споделила фотка на која нивниот двегодишен миленик стои...
Вести Македонија

Фото од кафеава мечка направена со помош на фотозамки во Маврово

Слободен печат
На фејсбук профилот на Националниот парк Маврово беше објавена фотографија од кафеава мечка која е фотографирана со помош на фотозамки во рамките на проектот за закрепнување...