• мечка

ВИДЕО | Снимка што го потресе светот: Туристи поради селфи малтретирале мечиња, па ги фатила полиција

Инцидентот се случил во вторникот, на 16 април, во станбен комплекс во округот Бункомб, Северна Каролина. Шест лица се снимени како ги влечат малите мечиња од гранките на дрвото, за коишто се држеле, а сè со цел да позираат за фотографија. Шестмината ги тегнеле двете мечиња, а едното дури им испаднало од рацете во текот …

ВИДЕО | Снимка што го потресе светот: Туристи поради селфи малтретирале мечиња, па ги фатила полиција Read More »