Доделувањето на MTV музичките награди сепак ќе се одржи во Њујорк кон крајот на Август! (ФОТО)

Доделувањето на MTV музичките награди ќе биде оддржано кон крајот на август во Њујорк, потврдиле од MTV и гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо. Се уште не е познато дали тие ќе се одржат пред ограничен број на публика или без.

Доделувањето на наградите ќе биде првата манифестација од почетокот на пандемијата која ќе се оддржи физички, а не преку видео-запис, пренесува сајтот Telegraf.rs.

Одборот на MTV и градоначалникот Куомо напоменале дека на доделувањето на наградите на 30 август во Центарот „Barklis“ во Бруклин ќе се придржуваат кон пропишаните епидемиолошки мерки и дека што се однесува на публиката, таа ќе биде во ограничен број или пак воопшто нема да ја има, пренесува Reuters.

Арената има капацитет од 19 илади места, а од MTV нагласуваат дека строго ќе се почитува социјалната дистанца помеѓу посетителите, а поедини делови на настапите ќе се одржат покрај некои од знаменитостите на Њујорк.

Прочитајте и...  На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Се уште не се знае колку изведувачи ќе настапат. Како што пишуваат светските медиуми, деталите и можните опции ќе бидат објавени подоцна на основа на епидемиолошката ситуација во Њујорк, кој во еден момент беше најтешко погоден од пандемијата со коронавирусот во Соединетите Американски Држави.

Доделувањето на наградите е традиционално собирање на најголемите музички ѕвезди кои настапуваат во живо и е еден од најголемите случувања во оваа индустрија. Изведувачите и номинациите на наградите се уште не се објавени.

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат