Дизајниран да ја боли доколку се обиде да го извади: Машин Ган Кели ја откри тајната скриена во вереничкиот прстен на Меган Фокс

машин ган кели меган фокс
Фото: Принтскрин / Instagram

Ѓаволот е во деталите кога е во прашање вереничкиот прстен на Меган Фокс од Машин Ган Кели!

„Прстените се всуштност трње“, изјави Машин Ган Кели за „Vogue“ за уникатниот свршенички прстен со два камена на новата свршеница Меган Фокс.

Музичарот, чие вистинско име е Колсон Бејкер, и актерката се отворија за „Vogue“ изминатиов викенд во Милано, каде беа ексклузивни гости на ревијата за машка облека на „Dolce & Gabanna“ сезоната есен/зима 2022-23 година, каде 31-годишниот Кели истакна дека вереничкиот прстен со два камења на неговата нова вереница се „прстени кои се всушност трње“.

„Значи, ако се обиде да го извади, боли“, додаде музичарот на „Bloody Valentine“ и се потсмеваше: „Љубовта е болка!“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by the Blonde Don (@machinegunkelly)

„Тоа е чистокрвен колумбиски смарагд, необработен. Само беше издлабен во солза, директно од рудникот. А дијамантот беше директно од Стивен Вебстер. Концептот е дека прстенот може да се расклопи за да направи два прстени. Кога е заедно, се држи на место со магнет. Значи, гледате како се спојува? И тогаш формира нејасно срце“, рече Кели за уникатниот накит на Фокс.

Покрај неговата објава за свршувачка минатата недела, Кели сподели видео одблиску од прекрасната смарагд и дијамантска сјајност што ја направи по нарачка со дизајнерот Вебстер за оваа пригода.

Во видеото, камењата од круша треперат додека 35-годишната актерка ја движи раката. Во натписот на својата објава, уметникот го објасни дизајнот на изборот.

„Знам дека традиција е еден прстен, но јас го дизајнирав со Стивен Вебстер да бидат два: смарагдот (нејзиниот роден камен) и дијамантот (мојот роден камен) поставени на две магнетни ленти од трње кои се спојуваат како две половини од истиот. Душата го формира нејасното срце што е нашата љубов“, напиша тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N.Bar UAE (@nbar.uae)

Додека МГК детално ја објасни идејата која стои зад дизајнот, дизајнерот Стивен Вебстер детално ја објасни изведбата на уникатната замисла.

„Со употребата на магнети закопани во златото, прстените се привлекуваат еден кон друг и совршено легнуваат заедно на прстот. Тоа е детал кој е и модерен и прилично извонреден“, вели Вебстер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan Fox (@meganfox)

Иако Вебстер не ја откри цената на вереничкиот прстен на Фокс, експертите за дијаманти проценуваат дека вреди 500.000 долари.

„Овој стил на „Toi et Moi“ [ти и јас] има многу уникатен изглед. Прекрасниот бел дијамант и зелениот смарагд навистина се комплиментираат еден со друг. Тие навистина изгледаат како врвен квалитет, затоа што прстенот чинеше околу 300.000 долари“, изјави изајнерот на накит Марк Бруманд.

Сахар Менли, сопственичка на етикетата за накит „Камила Серети“, смета дека би можело да вреди малку повеќе.

„Се чини дека секој скапоцен камен е од 7 карати, што би го направило прстенот вреден речиси 500.000 долари. Да се ​​ангажира експерт како Стивен Вебстер за да го усоврши прилагодениот прстен беше паметен и внимателен потег за вистински да го совладате парчето“, рече Менли.

Видео на денот