Tag : накит

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Хроника

Украден златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение

Слободен печат
Кражба на златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение е регистрирана во текот на вчерашниот ден. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон можеби навистина носи евтина облека, но затоа воопшто не штеди на накит: Колку вреди еден нејзин прстен?

Слободен Печат
Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е препознатлива по својот минималистички стил на облекување и е една од ретките дами од кралското семејство што носи...
Вести Регион

Бели гаќи и црвени влечки-идеален моден аутфит во трговски центар во Сплит

Слободен печат
Во трговски центар во Сплит, утрово бил забележан маж облечен во проѕирни гаќи кој рагледувал накит со своите пријатели, пишува Јутарњи.хр. Необична глетка на маж...
Жена Магазин Магазин слајдер

Немате пари за скап накит? Ви нудиме неколку идеи како сами да го направите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Всушност, накитот не мора да биде скап, за вие да изгледате убаво. Се разбираме нели? Потребно е само да ви прилега на стилот, да ве...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Изработуваме накит со Александра Иванова (ВИДЕО + ФОТОГАЛЕРИЈА)

Јасмина Кантарџиева Димков
Уметницата Александра Иванова, кај нас зачетничка на бранот илустриран накит, одлучи да го сподели своето искуство за изработка на накит со секој кој сака ваквиот...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Експертите предупредуваат: Ако го носите ова, залудно ги миете и дезинфицирате рацете

Слободен печат
Претходните истражувања покажаа дека луѓето што носат прстени, а употребуваат средства за дезинфекција, имаат повеќе бактерии на своите раце отколку оние кои не носат накит....
Забава Магазин

Александра Иванова, зачетничка на бранот илустриран накит: Се држам до убавината на самиот процес на создавање, а не до целта

Јасмина Кантарџиева Димков
Накитот на уметницата Александра Иванова е препознатлив по радоста, ведрината, живите бои. Со ликови од детски приказни, со човечиња, овошки, цветчиња, мориња, сонциња, со Малиот...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат
По одземањето на титулата и барањето да ги вратат парите за трошоците од поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени...
Жена Магазин Некатегоризирано

Чистење на накит, прочитајте ги овие корисни совети од стручњаци

Слободен печат
За накитот да изгледа убаво, онака како што сте го купиле, потребно е редовно да го чистите. Тоа воглавно се прави со блага сапуница и...
MacedonianAlbanianBulgarian