Директорот на Кумановскиот театар ги отфрли обвинувањата на вработените дека ги повикал на работа

-Актерската екипа не е повикана да доаѓа на работа, туку со по едно лице од техниката се договоривме неделава да го отвораме театарот по час два, бидејќи долго време е затворен, одговори утрово директорот на Кумановскиот театар, Сашо Тодоровски, на обвинувања дека ги повикал вработените на работа во услови на пандемија.

-Театарот во Куманово минатата недела воопшто не работеше, бидејќи во услови на пандемија нема потреба за такво нешто, но се слушнав со претпоставениот на техниката и решивме од понеделник да ја отвориме зградата по час два…по еден човек доаѓа од техниката… не станува збор за враќање на актерската екипа на работа“, вели Христовски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“.

Прочитајте и...  Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Тој, меѓу другото, се пофали дека идејата за онлајн-претстави во време кога граѓаните седат дома, всушност  е започната од кумановските актери.

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Стравотна тишина и бројни полициски контроли на скопските улици (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Проповедник позитивен на коронавирус посетил 15 села во Индија, засега непознато колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат

Го бранеше Трамп со тезата дека коронавирусот е измама на демократите, па доби отказ од Фокс њуз

Слободен печат

Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Слободен печат

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Сите баратели на азил во Португалија ќе станат постојани резиденти

Слободен печат