13 C
Скопје

Tag : Сашо Тодоровски

Вести Култура

ВИДЕО | Програмите на Кумановскиот театар, разговор со Стерјовска и Тодоровски

Слободен печат
Конкурсите се во јуни и потоа театарот одлучува дали ќе го аплицира тој проект во министерство каде подоцна комисија од миниустертвото одобрува кои проекти ќе...
Вести Култура

Кумановскиот Центар за култура започнува настани на отворено (ВИДЕО)

Слободен печат
Центарот за култура „Трајко Прокопиев” во Куманово вечерва од 20 часот ќе организира концерт на отворено на „Трио џентлмен”, кој ќе биде прв настан на...
Вести Култура Слајдер

Директорот на Кумановскиот театар ги отфрли обвинувањата на вработените дека ги повикал на работа

Слободен печат
-Актерската екипа не е повикана да доаѓа на работа, туку со по едно лице од техниката се договоривме неделава да го отвораме театарот по час...