Tag : куманово

Вести Македонија

Осум новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Слободен печат
Центарот за јавно здравје Куманово во последните 24 часа евидентира осум новозаболени лица од  Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. – Заболените...
Вести Култура

Кумановскиот Центар за култура започнува настани на отворено (ВИДЕО)

Слободен печат
Центарот за култура „Трајко Прокопиев” во Куманово вечерва од 20 часот ќе организира концерт на отворено на „Трио џентлмен”, кој ќе биде прв настан на...
Вести Македонија

Седум новозаболени од Ковид 19 во Куманово, сите од познати кластери

Слободен печат
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира четири новозаболени лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Оздравени се...
Вести Македонија

ЦЈЗ Куманово- Четири новозаболени од Ковид-19

Слободен печат
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира четири новозаболени лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Еден пациент...
Вести Избори 2020

Заев од Куманово: Грижата за ранливите категории граѓани уште посилна во наредниот мандат

Слободен печат
Дванаесет илјади стечајни работници, денеска добиваат месечен надоместок од осум илјади денари за да не бидат без примања, имаат поддршка од својата земја, рече претседателот...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Со години локалната власт во Куманово ги лаже граѓаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Куманово и населените места пред се ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Македонија

Куманово: Четворицата новозаболени се од познати кластери

Слободен печат
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира четири новозаболени лица од  Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Еден пациент...
Вести Избори 2020

Глас за Македонија од Куманово: Борба против корупција, поддршка за мали семејни фирми

Слободен печат
Политичката партија „Глас за Македонија” се залага за борба против корупцијата, против партизација на државата, јакнење на малите семејни бизниси и поддршка за мали и средни претпријатија,...
Вести Избори 2020

Лукаревска: Навремениот и неселективен поврат на ДДВ кон компаниите исклучително важен за развојна економија

Слободен печат
Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која денеска оствари повеќе средби...
Вести Избори 2020

Мисајловски од Куманово: Обнова за спортот, инфраструктурата и бизнисот

Слободен печат
Носителот на листата од ИЕ2 од ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, денеска во Куманово оствари средба со спортски работници во градот. Мисјаловски истакна дека разговараат со...