Tag : куманово

Вести Македонија Слајдер

Лекарите веќе ни од колегите не се безбедни: Во Куманово доктор нападнал колега, тој избегал низ прозор

Слободен печат
Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се...
Вести Македонија

Шест новозаболени и еден починат од Ковид 19 во Куманово

Слободен печат
Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) Куманово во последните 24 часа евидентира шест нововозаболени лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Според...
Вести Економија

Заев од зоната „Новине“: Бизнисмените да не ја пропуштат оваа можност за инвестирање

Слободен печат
Бизнисмените од државата да инвестираат во зоната „Новине” кумановско, порача денеска премиерот Зоран Заев, кој беше на увид во градежните работи кои се одвиваат во зоната придружуван...
Вести Македонија

Во Куманово единаесет новозаболени со Ковид – 19

Слободен печат
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира 11 нововозаболени лица од Ковид 19, сите од Куманово, соопштија, денеска надлежните од јавната здравствена...
Вести Хроника

Опожарен автомобил во Куманово

Слободен печат
Изминатата ноќ горел автомобил на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот во кумановската полиција во 3 часот по полноќ го пријавил 61-годишниот сопственик на возилото....
Вести Македонија

Десет новозаболени во Куманово, имале контакт со заболени лица

Слободен печат
Центарот за јавно здравје – Куманово во изминатото деноноќие регистрираше десет нововозаболени лица од Ковид 19,  од кои осум од Куманово, двајца од Липково соопштија,...
Вести Македонија

ЦЈЗ Куманово: Седумнаесет новозаболени од Ковид-19, оздравени 34 пациенти

Слободен печат
Центарот за јавно здравје во Куманово во последниве 24 часа евидентира 17 нововозаболени од Ковид-19, сите од градот, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа....
Хроника

Уапсени тројца кумановци кои се бореле за ИСИС

Слободен печат
Тројца кумановци завршија зад решетки поради поврзаност со ИСИС, дознава Канал 5. Неофицијално, во голема полициска акција, утринава биле извршени три претреса во Куманово и...
Вести Македонија

Еден новозаболен од Ковид 19 во Куманово

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира едно новозаболено лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Оздравени се 42 пациенти, соопшти Министерството...
Хроника

Ракетен фрлач од конфликтот во 2001 година пронајден во викендица во Куманово

Слободен печат
Ракетен фрлач кој најверојатно потекнува од конфликтот во 2001 година бил пронајден во викендица во Кумановско, информира МВР. Според информациите на МВР, вчера А.Е. од...