-6 C
Скопје

Tag : обвинувања

Вести Свет

Путин во разговор со Макрон: И неосновани и несоодветни се обвинувањата во случајот со Навални

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин, во телефонски разговор со неговиот француски колега Емануел Макрон порача дека обвинувањата во случајот со Алексеј Навални се неосновани и несоодветни,...
Вести Свет

Песков: Обвинувањата за вмешаност во труењето на Навални се неприфатливи

Слободен печат
Кремљ верува дека сите обвинувања за вмешаност на руски официјални лица во случајот со опозицискиот политичар, Алексеј Навални се априори погрешни и неприфатливи, изјави денеска...
Вести Македонија

Синдикатот на полицијата обвинува за прераспредби и дисциплински постапки, СВР Куманово демантира

Слободен печат
Синдикатот на полиција на Македонија на денешната прес-конференција пред СВР Куманово го обвини началникот на секторот дека незаконски прераспределува вработени и поведува, како што соопштија, неосновани...
Вести Економија

Франција нема да ги забрани инвестициите на „Хуавеи“

Слободен печат
Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер изјави дека неговата земја нема намера да воведе забрана со која би се спречило инвестирањето на кинескиот гигант...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тиген на Твитер ја обвинуваат за педофилија поврзана со кругот на Епстајн: Блокирав милион луѓе!

Слободен Печат
Американската манекенка и позната тв-личност Криси Тиген (34) се пожали на друштвените мрежи како се нашла во средиштето на теориите на заговор, чиј припадници ја...
Вести Македонија

Ковачевски: Ги отфрлам обвинувањата на Чулев, ќе поднесам кривична пријава против него

Слободен печат
Генералниот директор на АД ЕСМ и поранешен директор на РЕК Битола Васко Ковачевски на прес-конференција во Битола изјави дека ги отфрла обвинувањата упатени до него...
Спорт Фудбал

Се огласи Барселона: Лага се обвинувањата за корупција

Слободен печат
Росау и останатите членови на управата го обвинија претседателот на Барселона Хосеп Мариа Бартомеу дека „ставил рака во благајната“ на клубот при ангажирањето на компанија...
Вести Култура Слајдер

Директорот на Кумановскиот театар ги отфрли обвинувањата на вработените дека ги повикал на работа

Слободен печат
-Актерската екипа не е повикана да доаѓа на работа, туку со по едно лице од техниката се договоривме неделава да го отвораме театарот по час...
Вести Македонија

ЈСП ги демантира обвинувањата за дискриминирачко и насилно однесување на контролорите

Слободен печат
Откако вчера здружението на граѓани Ромаверзитас преку соопштение ја информираше јавноста за случај во кој контролори на ЈСП насилно и недолично се однесувале со студент...
Магазин

Не обвинувајте ги другите: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот!

Слободен печат
Наоѓањето на вистинска љубов, односно на сродна душа, за многумина претставува вистински предизвик. Дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Можеби вината не е кај...