Димитриевиќ со победа ги започна настапите во Еврокупот

Ненад Димитријевиќ ги постигна поените за победа за Валенсија/Фото: facebook.com/valenciabasket

Екипата на Валенсија за која настапува Ненад Димитријевиќ со победа ги започна настапите во Еврокупот.
Шпанскиот тим со 92:82 го совлада Прометеј, Димитријевиќ беше на работ на дабл-дабл завршувајќи ја средбатасо девет поени и 11 асистенции.

Сигурен старт во Еврокупот имаше и Партизан кој оваа сезона е предовден од легендарниот тренер Жељко Обрадовиќ. „Црно-белите“ славеа со 97:106 на гостувањето кај Хамбург, а на средбата блескаше Кевин Пантер со 26 постигнати поени.

Видео на денот