ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Српскиот композитор, музички продуцент и пејач Марко Кон за 100 дена ослабел 36 килограми, а неговата диета на секој кој има проблем со килограмите би му се допаднала, бидејќи тој уживал во навистина вкусни намирници.

Тој вели дека бил исклучително слабо дете кога тргнал на училиште, но почнал да ја зголемува својата тежина кога бил во 6-то одделение. Тој вели дека најтежок досега во животот бил на настапот на Евровизија во 2009 година во Москва, за кога вели дека имал 149 килограми и 800 грама.

profimedia

Тој целиот свој живот го поминал на диети, но ниту една не била толку успешна. Тој вели дека досега за него најдрага диета, а воедно и диета со која најмногу ослабнал, односно 36 килограми била, како што вели тој, „Dirty Keto“ диетата.

Прочитајте и...  Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Тајната во диетата на Марко се криела во една намирница. МЕСОТО. Тој вели дека појадувал, ручал и вечерал месо, без ништо друго. На почетокот започнал со пилешко месо, но подоцна започнал со помасните меса. Како што вели, појадувал три-четири шницли свински врат посолени и забиберени, за ручек три-четири шницли врат посолени и забиберени и за вечера повторно свински врат, посолен и забиберен. Нормално видот на местото се менувал. Пиел околу 3-4 литри вода на ден, понекогаш и пет.

profimedia

Првите три дена му биле прилично критични, но потоа се навикнал. Тој ја држел диетата точно сто дена, а за тие 100 дена ослабил 36 килограми. Сето тоа го направил поради неговата девојка, сегашната сопруга Милица, која му кажала дека за сликите на свадба треба да изгледаат убаво.

Прочитајте и...  Дали би платиле 1,5 милиони долари за маска за лице? Бело злато од 18 карати и 3.600 бели и црни дијаманти!
profimedia

Кето исхраната е начин на исхрана кој во праксата се покажал како ефикасен третман за слабеењe. Тоа е диета богата со протеини и масти, а сиромашна со јаглехидрати.

Сепак, Марко Кон советува дека никој не треба да држи диета за да изгледа убаво, туку за да биде здрав.

Прочитај повеќе

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски