Џими Фелон и Стинг снимија видео во карантин: Погледнете го урнебесното видео за „Don’t stand so close to me“!

Фото: Јутјуб

На својот Инстаграм профил, американскиот телевизиски водител, Џими Фелон, во саботата навечер објави видео во кое ја изведува песната „Don’t stand so close to me“, заедно со легендарниот Стинг и групата „The roots“.

Секој од членовите својот дел го изведува од дома, во карантин, користејќи најразлични предмети од својата кујна.

Како што спомена и самиот, омилени предмети на Џими му се ножиците, а додаде дека перниците и патиките се исто така „одлични“.

Водителот истакна и дека ова видео треба да го споделите со некој кој ви е близок (close to you).

Погледнете како тоа изгледа:

Видео на денот