6.8 C
Скопје

Дете пропаднало во шахта во Русија која работниците заборавиле да ја затворат (ВИДЕО)

Едно дете пропаднало во шахта во Русија бидејќи работниците, кои работеле на нејзино одржување, не ја затвориле навреме, а додека накратко се оддалечиле од неа, детето веднаш пропаднало, пренесува Russia Today.

Безбедносните камери забележале како работниците се оддалечиле од необезбедената шахта, а токму во тој момент од таму поминале мајка и дете.

Детето, кое штотуку проодило, не знаело дека пред него се наоѓа дупка, и само исчезнало. Мајката почнала да вика, а работниците веднаш дошле и го извадиле од дупката.

За среќа, детенцето не претрпело сериозни повреди.

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар