Дете пропаднало во шахта во Русија која работниците заборавиле да ја затворат (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Дете пропаднало во шахта во Русија која работниците заборавиле да ја затворат (ВИДЕО)

Безбедносните камери забележале како работниците се оддалечиле од необезбедената шахта, а токму во тој момент од таму поминале мајка и дете.

Едно дете пропаднало во шахта во Русија бидејќи работниците, кои работеле на нејзино одржување, не ја затвориле навреме, а додека накратко се оддалечиле од неа, детето веднаш пропаднало, пренесува Russia Today.

Безбедносните камери забележале како работниците се оддалечиле од необезбедената шахта, а токму во тој момент од таму поминале мајка и дете.

Детето, кое штотуку проодило, не знаело дека пред него се наоѓа дупка, и само исчезнало. Мајката почнала да вика, а работниците веднаш дошле и го извадиле од дупката.

За среќа, детенцето не претрпело сериозни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close