23.8 C
Скопје

Tag : шахта

Вести Хроника

Пронајден починат работник удавен во шахта кај Радовиш

Слободен печат
Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за...
Хроника

Бизарна случка во Лесковац: Девојка смртно ја претепала мајка си, телото го фрлила во шахта

Слободен печат.
Дивна М. на возраст од 23 години од Бечај е осомничена за убиството на нејзината мајка Даница М. (59), чие што тело го фрлила во...
Хроника

Тешко повредена жена откако паднала во отворена шахта на гробиштата Камник

Слободен печат
Педесетгодишната Г.С. вчера се здобила со тешки повреди откако паднала во отворена шахта на гробиштата Камник, во Скопје. Како што соопшти МВР, инцидентот вчера во...
Хроника

Паднал во шахта и починал

Во СВР Тетово вчера е пријавено дека Ј.Р. (77) од Тетово паднал во водоводна шахта во дворот од неговата куќа на улица „Коле Неделковски“ во...
Вести Скопје

Автомобилите во Кисела Вода пропаѓаат во дупки (ФОТО)

Слободен печат
Во Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“, денеска беа објавени фотографии од автомобил чие тркало пропаднало во незатворена шахта.   Револтираната граѓанка Валентина Панџарова покрај...
Вести Свет

Дете пропаднало во шахта во Русија која работниците заборавиле да ја затворат (ВИДЕО)

Слободен печат
Едно дете пропаднало во шахта во Русија бидејќи работниците, кои работеле на нејзино одржување, не ја затвориле навреме, а додека накратко се оддалечиле од неа,...