Даниловски и Манасков уште една сезона во РК Охрид

Охриѓани веќе со мислите насочени кон новата натпреварувачка сезона 2020/2021…

Како што официјално информираат од клубот, продолжена е соработката со двајца македонски репрезентативци.

Чуварот на мрежата Никола Даниловски и левиот бек Мартин Манасков ќе останат уште една сезона во екипата на Охрид.

Раде Стојановиќ и следната сезона ќе биде на тренерската клупа, а претходно своите договори со екипита ги продолжија уште Јагош Брауновиќ, Филип Кривокапиќ и Денит Тот.

До прекинот на сезоната поради пандемијата на коронавирус, Охриѓани во домашното првенство се наоѓаа на второто место со еден бод зад Металург.

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) донесе одлука предвреме да заврши сезоната и воедно ги одреду учесниците на меѓународната сцена во наредната сезона, а помеѓу нив не е РК Охрид.

Прочитајте и...  КФСМ: По кој основ МЗТ бара враќање на уплатените парични средства!?

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат