Tag : никола даниловски

Ракомет Спорт

Даниловски и Манасков уште една сезона во РК Охрид

Слободен печат
Како што официјално информираат од клубот, продолжена е соработката со двајца македонски репрезентативци. Чуварот на мрежата Никола Даниловски и левиот бек Мартин Манасков ќе останат...