Дали би ја препознале? Еве како Лепа Брена изгледала на првиот настап пред точно 40 години (ФОТО)

Foto: Nikola Tomić

Српската пејачка важи за една од најпопуларните и најомилените ѕвезди на балканските простори, а помладите генерации не знаат како Брена изгледала на почетокот на кариерата.

Пејачката на својот Инстаграм профил сподели фотографија од почетокот на кариерата, односно како таа изгледала на еден свој настап пред точно 40 години.

– 6-ти април во Бачка Паланка, првиот професионален ангажман на Лепа Брена и Лира шоу, пишува на фотографијата која Брена ја објави на Инстаграм стори.

Таа тогаш настапувала во црн фустан, а на главата имала и моден додаток – капа во истата боја.

Пејачката евоцираше спомени од почетокот на кариерата, а како Брена изгледала на денешен ден пред точно 40 години погледнете…

инстаграм
Видео на денот