Црвена Звезда „фаворит“ за потписот на Несторовски!? - Слободен печат

Црвена Звезда „фаворит“ за потписот на Несторовски!?

На „Маракана“ константно демантираат, но од Апенините и натаму пренесуваат дека Црвена Звезда е многу заинтересирана во Белград да го доведе македонскиот напаѓач.

Се очекува Несторовски брзо да ја напушти Сицилија, тимот од Ренцо Барбера го гледа како играч од кој можат најмногу да заработат.

EPA/CORRADO LANNINO

Црвена Звезда може да помогне во финансиските проблеми на Палермо. Несторовски според „Трансфермаркт“ вреди четири милиони евра.

– Македонецот неколку пат беше блиску до потпис за одредени руски или турски клубови. Но, во последните часови иднината на Несторовски се промени. Црвена Звезда е фаворит за потписот. Белградскиот тим ќе игра во квалификациите за ЛШ и економски може најмногу да понуди – пренесуваат италијанските медиуми

Несторовски има договор со Палермо до 2021 година, но клубот се соочува со големи финансиски проблеми, на сопствениците приоритет е да го стабилизираат, а потоа се обидат да направат сериозен резултат.

Прочитајте и...  Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Интер во полуфиналето против Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ливерпул „мириса“ титула, совладан и Вест Хем за „плус 19“! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Германската атлетичарка ќе биде главна атракција на Игрите во Токио! (ФОТО)

Слободен Печат

Евертон одби 100 милиони евра за својот најдобар фудбалер!

Слободен Печат

Ѓоковиќ се потсети на тешките моменти: 10 марки, тоа е сè што имаме!

Слободен Печат

И Шишкарев одлучи да го напушти Вардар (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

5 × one =

Прочитај повеќе

Тепачка на тренингот на Баерн Минхен (ФОТО)

Слободен Печат

Официјално: Фернандеш нов играч на Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Храбриот Вардар ремизираше против Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Класика“ по 50 пат, Ѓоковиќ против Федерер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Барса ќе го продаде Иван Ракитиќ во јануари!?

Слободен Печат

Коронавирусот се одрази и на спортот: Откажани трки во скијање, фудбалерки во карантин

Слободен печат