-6 C
Скопје

Tag : ренцо барбера

Спорт Фудбал

Палермо по „стапките“ на Парма: Рекордна посетеност во Серија Д! (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата за која до летово играа двајцата македонски репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, испадна во Серија Д. Клубот од Сицилија не се регистрираше на...
Спорт Фудбал

Црвена Звезда „фаворит“ за потписот на Несторовски!?

Слободен печат
На „Маракана“ константно демантираат, но од Апенините и натаму пренесуваат дека Црвена Звезда е многу заинтересирана во Белград да го доведе македонскиот напаѓач. Се очекува...